Gündem

Adalet Bakanı Gül: Kamuda Yeni FETÖ İhraçları Olabilir

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül merak edilen konular, gündem ve FETÖ terör örgütü konularına dair açıklamalarda bulundu. 

Bakan Gül Habertürk’te Veyis Ateş’in sunduğu Akılda Kalan programına konuk oldu. Program kapsamında merak edilen konulara dair çok önemli açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, kamuda FETÖ yapılanması konusu değerlendirdi.

FETÖ’DEN YENİ İHRAÇLAR OLABİLİR

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül katılmış olduğu televizyon programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında FETÖ terör örgütünün adalet yapılanmasına değindi. Burada FETÖ’ye bağlı hakim ve savcılar hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Gül, geçmişte yaşananlara dair bazı örnekler verdi.

Bundan sonraki süreçlerde bu kadrolara atamaların daha dikkatli yapılacağı vurgusunda bulunan Bakan Gül, bakanlık bünyesinde yeni ihraçların olabileceğini söyledi. 

”15 Temmuz’dan hemen sonra Pensilvanya’ya bağlı hakim savcılar ihraç edildi. Anayasaya bağlı hakim ve savcıların önüne geldi ve onlar da yargılamaya devam ediyor. Bu zihniyet haksızlıklar yapıyordu, kumpas davaları açıyordu. Bunlar gitti mi, hayır! Kripto örgüt bunlar. Bu örgüt doğası gereği kendini saklayan bir örgüt. Yarın yine ihraçlar olabilir. Titizlikle araştırıyoruz. Bundan sonra önümüzdeki 5 yıllık dönemde bunlardan artık kurtulup, Anadolu’dan alın teriyle sınavları cevaplayan hakim savcı olarak geldi. Önümüzdeki 5 yılı bu onurlu, bağımsız, şerefli Türk hakim ve savcılarıyla inşa edeceğiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.