Gündem

Adalet Bakanı Gül: Yargı Reformu Paketinin Kapsamı Genişletilecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül kendisine sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında yargı reformu konusuna dair açıklamalarda bulundu. Bakan Abdulhamit Gül konuya ilişkin yapmış olduğu konuşmasında reformun genişletilme kararında tüm paydaşların hemfikir olduğunu açıkladı. 

ADALET BAKANI GÜL’DEN YARGI REFORMU AÇIKLAMASI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül VE Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu gün içerisinde bir görüşme gerçekleştirdiler.

Söz konusu görüşme kapsamında gündemde sıkça yer alan yargı reformu paketi ele alındı. Görüşmenin ardından ilk açıklama Metin Feyzioğlu’ndan geldi. Feyzioğlu yapmış olduğu açıklamasında, Meclis’in açıklanması ile görüşelecek ilk konunun Yargı Reformu Paketi olduğunu açıkladı. Bu açıklamanın ardından bir açıklamada Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den geldi.

Bakan Gül kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak görüşmeyi ele aldı. Bu konuda reform paketinin kapsamının genişletileceğini ifade eden Bakan Gül şu açıklamada bulundu. ”Tüm paydaşlarımızla reformun genişletilmesi konusunda hemfikiriz. ‘Güven veren ve erişilebilir adalet’ anlayışıyla hazırlanan reformu hayata geçirmek temel hedefimizdir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir