Gündem

Adil Öksüz Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere’de gazetecilerle söyleşi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu söyleşi kapsamında çeşitli sorular soruldu. 

Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili yeni gelişmelerin olup olmadığı soruldu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Malum, şu anda tabii bunlar değişik ülkelerde seyrüseferdeler, dolaşıyorlar. Bakıyorsun sesi Belçika’dan geliyor, bir bakıyorsun Yunanistan’dan geliyor, bakıyorsunuz Almanya’dan geliyor, değişik yerlerde dolaşıyorlar. Aslında işte bölücü terör örgütünün başı nasıl getirildiyse bunları da böyle bir operasyonla getirme durumu söz konusu olursa şüphesiz ki iş çok daha rahat olacak. Ama şu ana kadar FETÖ’nün ileri gelenlerinden teslim edilenler oldu.

Onları da aldık ülkemize getirdik. Hala bu konuda görüşme yaptığımız devletler var. Bazen adreslerine varıncaya kadar istihbarat örgütümüz kendilerine veriyor. Onlardan da bunun iyi niyetini görüp, bunları alabilirsek tabii ki İçişleri teşkilatımız, istihbarat teşkilatımız bunları alıp getirme imkanına sahip. Ta Afrika’nın ücra köşelerinden alıp geldiğimiz gibi. Durmuyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir