Gündem

Adıyaman’da Polislere Silahlı Terör Saldırı! Acı Haber Geldi

26 Temmuz tarihinde Adıyaman’da, bölücü terör örgütü mensupları polislere yönelik terör saldırısı gerçekleştirdiler. Yaşanan olaydan bir polis memuru yaralanmıştı.

Polis aracına yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıda yaralanan polis memuru için acı haber geldi. Adıyaman Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında yaralanan polis memurunun şehit olduğu açıklandı. 

ADIYAMAN VALİLİĞİNDEN YAZILI AÇIKLAMA

Adıyaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; PKK’lı hain teröristlerin Adıyaman’ın Sincik İlçesi’nde görevde olan polislerin bulunduğu araca yönelik saldırı hatırlatıldı. Polis aracında olan polis memuru Taha Uluçay düzenlenen saldırıda yaralanmıştı. Yaralı olarak Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Taha Uluçay’ın yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olduğu haberi geldi. 

Adıyaman Valiliği’nce yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı. 

“Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere, Emniyet Teşkilatımıza ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Şehidimizin mübarek kanı yerde kalmayacaktır. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Kahraman şehidimizin naaşı bugün saat 13.30’da Adıyaman Hükümet Meydanı’nda memleketi Kayseri iline uğurlanacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir