Gündem

Af Yasası Konusunda Binali Yıldırım’dan Açıklama

Kamuoyunun üzerinde durduğu konulardan bir tanesi de Af Yasası. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen genel seçim döneminde dile getirilen ve uzun süre gündemden düşmeyen af yasasına dair yeni bir gelişme yaşandı. 

İftar etkinliği sonrası ayaküstü basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım af yasası konusuna ilişkin bilgiler verdi. 

Bu çerçeve; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın af yasası değerlendirmesini sizlere aktarıyoruz. 

BİNALİ YILDIRIM’DAN AF YASASI AÇIKLAMASI

Ramazan’da İftar Etkinlikleri kapsamında vatandaşların evlerinde iftar yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım bu ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu. 

Bir vatandaşın kendisine af yasasının son durumu ile ilgili sorusunu yanıtlayan Binali Yıldırım konuya dair çalışmaların devam ettiğini “Af ile ilgili çalışma sürüyor” ifadesiyle bildirdi. 

SOSYAL MEDYADA KONUŞULAN KONUYA AÇIKLAMA

Binali Yıldırım ayrıca; iftara gittiği evde masa dururken neden yerde yemek yediğine dair sosyal medya da yer alan paylaşımlara ilişkinde açıklamada bulundu. 

“Öyle bir şey yok, biz gittiğimizde yer sofrası zaten hazırdı. Misafir, ev sahibi neyi uygun görürse ona tabiidir. Bunlar tamamen masa başında yapılmış haberler. Bu haberi yapan bizimle gelseydi mahcup olurdu”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir