Gündem

AK Parti: Ankara’da Sonuçlara İtiraz Edeceğiz, Sonuçlar Değişecektir

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Ankara seçim sonuçlarına dair yeni bir açıklamada bulundu. ANkara’da usulsüzlük olduğunu ifade eden Fatih Şahin sonuçlara itiraz edileceğini duyurdu. 

ANKARA’DA SONUÇLARA İTİRAZ EDECEĞİZ

Ankara seçim sonuçlarına göre Mansur Yavaş yüzde 50’lik oy oranı ile yeni belediye başkanı olmuştu. Ancak AK Parti’den sabah saatlerinde bu konuya dair açıklamalar geldi. 

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin tarafından yapılan açıklamada, seçimlerde usulsüzlük olduğunun tespit edildiği ve gerekli araştırmaların yapılacağı bildirilmişti. Yine AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin tarafından ikinci açıklamada ise sonuçlara itiraz edileceği ve sonuçların AK Parti lehine değişeceği açıklandı. 

AK PARTİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

”Çarpıcı olan hususun sandık birleştirme tutanaklarında olduğunu tespit ettik. Gerek sandıklardaki gerekse birleştirme tutanaklarındaki maddi gerçeklikle bağdaşmayan bu durumların takipçisi olacağız. Elimizde çok çarpıcı bulgular var. Bunları ilçe seçim kurullarına sunacağız. Daha sonra ilçe seçim kurullarının sonuçlarını bekleyeceğiz. Bu durumun İstanbul’daki seçimlerde de olduğuna dair tespitler var. Maddi hataların olduğunu gördük. Biz Ankara’da bu itirazlarımız neticesinde önemli bir mesafe kat edeceğimizi görüyoruz. Biz tespitlerimizi hukuki gerekçeleriyle beraber yargı mercilerine seçim kurullarına ileteceğiz. Bizim tespitimiz şu an kamuoyuna yansıyan farkın gerçekçi bir fark olmadığı yönünde. Örneğin A partisinin 25 oyu B partisinin 125 oyu var. Bunlar yer değiştirmiş. Dağılımla ilgili bir takım başkalaştırmalara gidilmiş. Ankara’nın 25 ilçenin 25’inde de ilçe seçim kurullarına itiraz edeceğiz. Biz kamuoyuna yansıyan farkın azalacağını ve bizim lehimize pozitif yönde döneceğini düşünüyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir