Gündem

AK Parti’den Açıklama: Askerlik Yasası Geri Mi Çekilecek?

Yeni askerlik sistemi ile ilgili son dönemlerde bazı iddialar gündeme gelmişti. Söz konusu teklifin hükümet tarafından geri çekileceğine ilişkin gündeme gelen iddialara ilişkin ise AK Parti kanadından açıklama geldi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan askerlik yasasına dair son gelişmeleri ve bu iddiaları değerlendirdi. 

ASKERLİK YASASI GERİ Mİ ÇEKİLECEK?

TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden ve kısa süre içerisinde yürürlüğe girmesi beklenen askerlik sistemine dair merak edilen soruları yanıtladı. Konuşmasının başında son dönemde dile getirilen teklifin geri çekileceği iddialarına değinen Bülent Turan değişikliklerin olabileceğini ancak teklifin arkasında olduklarını açıkladı. Askerlik yasası ile düzenlemenin geri çekilmesinin söz konusu olmadığını ifade eden Bülent Turan şu ifadeleri kullandı. 

”Askeralma Kanunu Teklifimizin arkasındayız, görüşmeye devam edeceğiz. Bugün de teklifin bölüm görüşmelerine başlayıp devam etmeye çalışacağız. Ümit ediyorum bu hafta nihayete erer ama muhalefetin bu konuda direnci olursa bunun iki ay sürmesi bile mümkün ama uzlaşı olursa 1 saate bitmesi de mümkün. ”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konuşmasının sonunda ise revizeler olabilir ama kanun teklifinin çekilmesi söz konusu değildir, açıklamasında bulundu.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir