Gündem

AK Parti’den Ankara Açıklaması: Binlerce Sandıkta Usulsüzlük Yapıldı

Yerel seçim sonuçlarının en çok merak edildiği şehirlerden olan Ankara’da açıklanan sonuçlara göre, yarışı Mansur Yavaş önde bitirdi. 

AK Parti ve MHP’nin ortak adayı Mehmet Özhaseki ile yarışan CHP ve İYİ Parti’nin adayı Mansur Yavaş bu sonuçlara göre oyların yüzde 50.90’ını aldı. Mehmet Özhaseki ise oyların yüzde 47.06’sını aldı. 

AK PARTİ’DEN USULSÜZLÜK AÇIKLAMASI

Ankara için açıklanan sonuçların ardından konuya dair çok önemli bir açıklama geldi. 

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında binlerce sandıkta usulsüzlük yapıldığını iddia etti. Usulsüzlük yapıldığı iddia edilen sandık sayısının 12 bin civarında olduğunu açıklayan Fatih Şahin gereğinin yapılacağını açıkladı. 

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in Ankara için yerel seçim sonuçlarına dair kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımı sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

“Ankara’da oy kullanılan 12 bin 158 sandığın birçoğunda geçersiz oylar ve usulsüzlükler tespit etmiş bulunmaktayız. Kanuni haklarımızı sonuna kadar kullanacak, Ankaralı hemşehrilerimizin iradesinin tağyir edilmesine izin vermeyeceğiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir