Gündem

AK Parti’den Askerlik Sistemi Açıklaması: Bayramdan Sonraya Kaldı

Yeni askerlik sistemi ile ilgili beklenti içerisinde olan vatandaşlar için hükümet kanadından açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı tarafından yapılan yasa düzenlemesi için bayramdan sonraki süreç işaret edildi. 

ASKERLİK YASASI BAYRAMDAN SONRAYA KALDI

Yeni askerlik sistemi ile ilgili olarak merakla beklenen soru yanıtını buldu. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği yasa için AK Parti, görüşmelerin bayramdan sonraki Salı günü yapılacağını duyurdu. 

Erken terhis konusunda muhalefet partilerinden gelen eleştirilere dair de açıklamaların yapıldığı değerlendirmesinde AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, erken terhis için sorun olmadığını ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı’nın Askerlik Sistemi Açıklaması

“Mecliste alınan ortak kararla askerlik teklifi bayramdan sonra Salı günü görüşülecek. salı günü askerlik teklifini Meclisten geçirmeyi planlıyoruz. Bayram süresince partiler düzeltmelerini yapacak. Planlamayı TSK yaptı, erken terhis konusunda bir problem yok.”

Erken terhis konusunda özellikle CHP ve İYİ Parti tarafından yapılan açıklamalarda 130 bin kişinin terhis edilmesinin güvenlik zaafiyetine yol açabileceği değerlendirmeleri gelmişti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir