Gündem

AK Parti’den Mevcut Askerlere Yeni Sistemle Terhis Açıklaması

AK Parti İstanbul Milletvekili ve emekli general Şirin Ünal yeni askerlik sistemine dair açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki günlerde Meclis’te görüşülecek askerlik sistemini ve gündemde yer alan eleştirileri ele alan Şirin Ünal, önemli ifadeler kullandı. 

130 BİN ASKERİN TERHİS OLMASI SIKINTI OLMAZ

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasında, muhalefet partileri tarafından dile getirilen eleştirilere değindi. Muhalefet partilerinin 130 kişinin aynı anda terhis olmasının güvenlik sorununa yol açıp açmayacağına dair eleştirilerine net bir dille cevap veren AK parti Milletvekili Ünal, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sahada yer alan gücünün profesyonel askerlerden oluştuğunu vurguladı.

“Diyelim ki seferberlik ilan edildi, ben dahil herkes askere gideriz. Netice itibarıyla Türkiye’nin harbe hazır tuttuğu yüz binlerce askeri var. Burada bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Allah o durumlara düşürmesin. Seferberlik ilan edildiğinde ihtiyacımız kadar olanı geri silahaltına alırız, onda bir sıkıntı olmaz.”

Bir basın mensubunun asker saysısının düşmesine yönelik “Asker sayısının düşmesi beka sorununa yol açar mı?” sorusuna yanıt veren Şirin Ünal şu açıklamada bulundu. “Askerlik Kanunu ile Yedek Subay ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu’nu değiştirirken bu çağın insanını, gencini motive edecek bir şeyler koymamız lazım. Bu nedir? Süreyi 12 aydan 6 aya ya da 9 aya indirmek. Karar 6 ay olarak tecelli etti.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.