Gündem

AK Parti’den Seçim Öncesi EYT’lileri Üzecek Açıklama

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı yerel seçim çalışmaları kapsamında televizyon ve radyo programlarına katılmaya devam ediyor. Bu çerçevede gündemde yer alan konuları değerlendiren Naci Bostancı EYT konusuna ilişkin son durum değerlendirmesinde bulundu. 

EYT DİYE BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Best FM’de Ufuk Karcı’nın programına katıldı. Burada AK Parti’nin yerel seçim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Naci Bostancı milyonlarca kişinin beklediği EYT yasası ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Bu konuda Cumhuriyet Halk Partisini eleştiren, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı CHP’nin durumu kullandığını ifade etti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun SGK Müdürlüğü döneminde yapmış olduğu açıklamaları hatırlatan Naci Bostancı şu ifadeleri kullandı. 

EYT Gündemimizde Yok

“EYT diye bir durum söz konusu değil. Bunun şampiyonluğunu CHP yapıyor. CHP, bu grupları istismar ediyor. Sayın Kılıçdaroğlu SGK Genel Müdürlüğü yaptı. O zaman açıklamaları var, ‘Türkiye’de 60 yaşından önce emekli olunamaz. SGK’nın erken emekliliğin parasını ödemesi imkânsız, biz batarız’ diyor. Ama şimdi Kılıçdaroğlu’nun sırtında yumurta küfesi yok, konuşuyor. Bugün Almanya’da emeklilik yaşı 67. Biz, Almanlardan daha refah bir ülke değiliz ki… Gelecek kuşaklara ne diyeceğiz? ‘Siz aslında 60 yaşında emekli olacaktınız, ama biz erken emeklilik verdiğimiz için şimdi siz 70’i bekleyeceksiniz’ mi, diyeceğiz? Dolayısıyla bu konu gündemimizde yok. Biz gerçekçiyiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir