Gündem

AK Parti İçin EYT İddiası: 2023’e Kadar Bu İşi Çözmemiz Lazım

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, AK Parti MYk toplantısında gündemin önemli konu başlıkları için bazı gelişmeler yaşandı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen MYK toplantısında bir kurul üyesinin yaşanan sorunlara değindiği ve EYT, EK Gösterge gibi konular hakkında eleştiride bulunduğu iddia edildi. 

AK PARTİ İÇİN EYT İDDİASI

MYK toplantısı kapsamında söz alan bir MYK üyesi Yeni Hükümet Sistemi ile ilgili sorunlar başta olmak üzere çeşitli konulara dair açıklamalarda bulundu. Yeni sistemin işlemediğini söyleyen MYK üyesi “Kurullar işlemiyor, ortada sadece başkan ve adamları var” ifadelerini kullandı. Bununla birlikte genel seçimlerde verilen ek gösterge sözünün tutulmadığını ifade eden MYK üyesinin EYT konusunda da ‘ 2023’e kadar EYT sorununu çözmemiz lazım” dediği iddia edildi. 

EYT konusuna dair açıklamalarına devam ettiği ileri sürülen MYK üyesinin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında yapmış olduğu açıklamalarına şu şekillde devam ettiği bildirildi. 

Bu konuda ekonomideki dengeler gözetilerek bir adım atılmalı. Tüm yaşı bekleyenlerin emekli olması mümkün değil ama kademeyi biraz daha yumuşatmak gerekiyor. Gerekirse yaşı beklemeden emekli olmak isteyenler için aylık bağlama oranı düşük tutularak bir formül üretilebilir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir