Gündem

AK Parti İstanbul’da Seçimlerin Yenilenmesi İçin YSK’ya Olağanüstü İtiraz Dilekçesini Sundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçim sonuçlarına ve Yüksek Seçim Kurulu’na itiraz sürecine dair açıklamalarda bulundu.

AK Parti tarafından yapılan açıklamalarda YSK’ya olağanüstü itiraz yapıldığı bildirildi. AK Parti tarafından yapılan itiraz başvurusunda Ali İhsan Yavuz’un yanındaki 3 bavul dolusu evrak gözlerden kaçmadı. 

AK PARTİ’DEN YSK’YA OLAĞANÜSTÜ İTİRAZ

Ak Parti, Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, YSK’ya yapılan olağanüstü itirazın ardından açıklamalarda bulundu. Ali İhsan Yavuz konuşmasında seçim süreci boyunca yaşanan her olaya dair detaylı açıklamalarda bulunarak yaşanan sorunlara dair bilgi verdi.

Bu çerçevede maddi hata, sayım sonuç çizelgelerinden sandık sonuç tutanağına aktarılırken kaydırmalar var, küçültülen ve yok edilen rakamlar olduğunu söyleyen Ali İhsan Yavuz, bu sorunların düzeltilmeye çalışıldığını ifade etti. Seçim sonuçlarında usulsüzlükler olduğunu söyleyen Ak Parti, Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, YSK’ya yapılan başvuruları ve başvuruların itiraz edilmesine değindi.

Ortada ki şüphelerin giderilmediğini söyleyen Ali İhsan Yavuz  şu ifadeleri kullandı. 

”Eğer bunların tamamı sayılsaydı, bizim rakamlar gerçekti ve bizim lehimize bu seçim sonuçlanacaktı. Birincisi bu üç alanda yapılan çalışma ve sayım sonucunda elbette CHP’nin lehine de yazılanlar var ama yüzde 85.6 oranında AK Parti’nin aleyhine sayılmış bu oylar. Sadece yüzde 14,5 kadarı CHP’nin aleyhine olacak şekilde. Geçersizlere gelince, maddi hatalara gelince yüzde 85,5 oranında AK Parti’nin aleyhine geçilmesi sözkonusu. Olanlar seçmen iradesinin bir anlamda gerçekten iç edildiğini gösteriyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir