Gündem

AK Parti: İstanbul Seçim Sonuçlarında Hile Tespit Ettik

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bayram Şenocak’ın açıklamalarının en çarpıcı tarafı ise seçimelerde hile yapıldığının tespit edilmesi oldu. 

SEÇİMLERDE HİLE TESPİT ETTİK

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak seçim sonuçlarına dair yapmış olduğu açıklamasında bazı sandık görevlilerin hile yaptığını söyledi. Bu duruma örnekler veren Bayram Şenocak bir sandıktan 127 olan oy sayısının sandık görevlileri tarafından 0 olarak girildiğini bu şekilde çok vaka olduğunu söyledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın seçim sonuçlarına dair yapmış olduğu açıklaması şu şekilde. 

”Sandık sonuç tutanağında Binali Yıldırım Bey’in almış olduğu oy 127 olarak işlenmiş aynı şekilde cetvele de 127 olarak işlenmiş. Burada bir farklılık var ilçe seçim kurulunda bu verileri giren görevliler bu verileri sadece sıfır olarak kayda girmişler. Yani şu anda bizim bu şekilde tespit ettiğimiz 2675 oydan bahsediyorum. Şu anda bunlar YSK’da sıfır olarak görülüyor. Bu işi hangi memurlar neye göre yapıyorlarsa hukuki noktada ne yapılması gerekiyorsa yakın olarak takip edeceğiz ve uygulayacağız.”

ŞAİBE VAR

Bayram Şenocak yapmış olduğu konuşmasında ayrıca İstanbul’da geçersiz oyların diğer oy pusulalarında farklı olarak büyükşehir oy pusulalarında yoğunlaşmasının tespit edilen diğer bir önemli husus olduğunu söyledi. Ekrem İmamoğlu’na da atıfta bulunan Bayram Şenocak şu açıklamalarda bulundu. 

”CHP’nin adayı geçersiz oyların yeniden sayılması nedeniyle rahatsızlığını ifade etmişti. Bu tepkiyi vermesi oldukça manidar bir durumdur. Geçersiz oyların seçim sonucunda direkt tesiri vatandaşın hür iradesinin sandığa yansımasına halel getirmiştir. Meclis üyeliğinde açık fark olmasına rağmen büyükşehir sonuçlarını elimizdeki verilerle karşılaştırdığımızda şaibe oluşmaktadır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir