Gündem

AK Parti, İstanbul Seçimleri Öncesi EYT Yasası İçin Adım Atar Mı?

İstanbul seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararını verdi. YSK, AK Parti tarafından yapılan olağanüstü itirazları değerlendirdi ve seçimlerin yenilenmesi kararını kamuoyu ile paylaştı. 

İstanbul için seçimlerin yenilenme kararının alınmasıyla seçim sürecinde oldukça ele alınan konu başlıkları da yeniden gündeme geldi. 

Bu çerçevede akla ilk gelen konu ise Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) oldu. 31 Mart seçimleri öncesinde konuya ilişkin bir adım atmayan hükümetin İstanbul seçimleri öncesi ise bu konuda bir çalışma yapıp yapmayacağı merak konusu. Kamuilanlari.com olarak YSK’nın seçim yenilensin kararı sonrası EYT Yasasına dair gelişmeleri haberimizde değerlendiriyoruz. 

İSTANBUL SEÇİMLERİ ÖNCESİ EYT YASASI ÇIKARILIR MI?

31 Mart yerel seçim süreci öncesinde Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) vatandaşlar kapsamlı etkinliklere imza atmışlardı. Seçim öncesi Türkiye geneli çok sayıda şehirde toplantılar düzenleyen EYT’liler Ankara’da düzenledikleri toplantı ile dikkatleri üzerlerine çekmişlerdi. 

Ankara mitinginden sonra İstanbul’da bir miting düzenleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar çok büyük bir kitle oluşturarak taleplerini dile getirdiler. EYT konusunda biran önce adım atılmasını talep eden EYT’li vatandaşlar seçim sonuçlarını etkileyen kitlelerin başında geldi. 

EYT İçin Adım Atılır Mı?

AK Parti’nin seçim kararının ardından çalışmalara hemen başlaması bekleniyor. Bu çerçevede EYT Yasasının tekrar ele alınması bekleniyor. Ancak konuya dair düzenleme 23 Haziran tarihine kadar yetiriştirilir mi bilinmiyor. Ayrıca Ekonomide şu dönemde yaşanan aşırı dalgalı seyir, EYT Yasası konusunda atılacak adımların iki kere düşünülmesine neden olabilir.

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir