Gündem

AK Parti’nin Asgari Ücret Desteği TBMM Komisyonunda Kabul Edildi

AK Parti tarafından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunulan ve Gelir Vergisi ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. TBMM Komisyonu tarafından kabul edilen kanun teklifi AK Parti Giresun milletvekili Cemal Öztürk, Manisa milletvekili Uğur Aydemir ve AK Parti Uşak milletvekili İsmail Güneş imzasıyla sunulmuştu.

Söz konusu teklifte yer alan düzeleme detayları şu şekilde,

ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ KABUL EDİLDİ

AK Parti tarafından sunulan ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından kabul edilen kanun teklifinde, asgari ücret desteği yer alıyor. Bu destek miktarının 2019 yılında da devam etmesi kararlaştırıldı. Buna göre devlet işverenlere asgari ücret desteğini şu rakamlarla devam ettirecek. 500’ün üzerinde işçi çalıştıran işletmelerde asgari ücret desteği 150, 500’den az işçi çalıştıran işetmelere 100 TL destek verilecek.

Söz konusu kanun teklifinde ayrıca 2019’da devam etmesi, evlerde üretilen ürünlerin vergiden istisna olması, 250 liraya kadar eksik ödemelerin vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmemesi, UEFA Süper Kupa Finali ve UEFA Şampiyonlar Ligi Finali müsabakalarında görevli UEFA, katılımcı futbol kulüpleri ve organizasyonda görevli tüzel kişiliklerin iş yeri, kanuni iş yeri Türkiye’de bulunmayanlar gelir ve kurumlar vergisinden muaf tutulması gibi düzenlemelerde bulunuyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir