Gündem

AK Parti’nin Meclis Başkanı Adayı Belli Oldu İddiası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Binali Yıldırım’ın ardından bu görev için ise AK Parti’nin yeni bir aday belirlenmesi bekleniyordu. CNN Türk’te yer alan iddiaya göre AK Parti adayını belirledi. 

AK PARTİ’NİN MECLİS BAŞKANI ADAYI MUSTAFA ŞENTOP’MU OLACAK?

AK Parti’nin Binali Yıldırım’ın ardından Meclis Başkanlığı görevi için Mustafa Şentop’u aday göstereceği iddia edildi. Konuya dair bu iddia ise CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’dan geldi. Dicle Canova yapmış olduğu bir açıklamasında Mustafa Şentop’un aday olacağını ve Meclis Başkanı seçiminin ise 24 Şubat Pazar günü yapılacak seçimle belirleneceğini söyledi. 

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın Canlı Yayında Yaptığı Açıklama

“Mustafa Şentop bugün Cuma namazının ardından başvurusunu yapacak. Süreç Pazar günü tamamlanacak. Meclis toplanarak yeni başkanı seçecek. Pazar günü saat 16.00 – 17.00 gibi yeni Meclis Başkanı belli olacak. MHP de koşulsuz destek vereceğini belirtmişti. MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı ile de görüştü. Bugün aday olacak. MHP’nin de desteği olduğu için üçüncü tur itibariyle Mustafa Şentop’un yeni Meclis Başkanı olması bekleniyor…”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir