Gündem

AK Parti’nin TBMM’ye Sevk Ettiği Yeni Torba Yasada EYT’liler İle İlgili Düzenleme Var Mı?

Bilindiği üzere, TBMM Başkanlığı’na “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” adı altında yeni bir “Torba Kanun” sev edildi.

AK Parti tarafından sevk edilen torba yasanın içeriği ise merak edilmekte. Kamu İlanları olarak bizlerde söz konusu torba yasada yer alan EYT düzenlemelerine dair detayları aktarıyoruz. 

TORBA YASADA EYT DÜZENLEMESİ YER ALIYOR MU?

“Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” adı ile meclise sunulan torba yasa çalışma hayatı ile ilgili çok sayıda düzenleme içeriyor. 

Bayramlarda sağlanan ikramiyelerin gelir testine dahil edilmesi sonucu oluşan mağrudiyetler ile ilgili düzenlemeler,  işverenler ile iş güvenliği uzmanlarına ilişkin düzenlemeler yer aldı. Ancak vatandaşların asıl merak ettiği konu EYT konusu oldu.

Peki Torba Yasada EYT Düzenlemesi Var Mı?

TBMM’ye sevk edilen torba yasada Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili bir düzenleme bulunmuyor. Ancak bu konunun torba yasa görüşmeleri sırasında konuşulması kesin gibi. Muhalefet partileri torba görüşmeleri sırasında EYT konusuna dair açıklamalarda ve taleplerde bulanacaklardır. Ayrıca EYT’li vatandaşların SGK mağduriyetleri konusunda bir düzenleme olabileceğini de ihtimaller arasında gösteriliyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir