Gündem

AK Parti ve MHP’ye EYT Konusunda Hiçbir Çaba Göstermiyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasında EYT Yasası konusuna değindi. 

Milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip edilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusuna dair açıklamalar yapan Atilla Sertel hükümeti eleştirdi. 

EYT KONUSUNDA AK PARTİ VE MHP’YE ELEŞTİRİ

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel, TBMM konuşmasında EYT Yasası konusunu gündeme taşıdı. Bu konuda hem Milliyetçi Hareket Partisi’ne hemde AK Parti’ye eleştiri yönelten Atilla Sertel, çarpıcı ifadeler kullandı. 

Milliyetçi Hareket Partisi’ne yüklenen CHP Milletvekili Atilla Sertel, MHP’nin bu konuda verdiği vaatleri ve yasanın çıkmaması adına kullandığı ret oylarını hatırlattı. 

“Aslında emeklilikte yaşa takılan yok! AKP ve MHP’nin emeklilikte yaşa taktığı milyonlarca insan var. EYT konusunda da MHP’nin vermiş olduğu bir söz var. Şimdi AKP ile kol kola olduğu halde birilerinin ağzına bakıyorlar ve EYT’liler için hiçbir çaba göstermiyorlar. Partimiz tarafından Meclis’e sunulan kanun teklifine de hiç çekinmeden, utanmadan red oyu verdiler. Verdikleri sözü tutmayanları halkımızın takdirine bırakıyorum”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir