Gündem

Akılalmaz Olay ! “Allah Senden Yazlık Evini İstedi” Diyerek Dolandırdı

Ben Hızır Aleyhisselam ‘ım diyerek vatandaşları dolandırdı. Bu olayla ilgili olarak Savcılık tarafından bir iddianame hazırlandı ve mahkemeye sunuldu. Bu iddianamede ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, Dini İnanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık’ suçlamaları yöneltildi. Bu kişinin ise  2 yıldan 16 yıla kadar hapsi istendi.

‘Rafet Efendi’ lakabı ile Kocaeli ‘de bilinen Şaban Ö.’nün ve örgüt üyelerinin vatandaşlardan ‘sadaka’ adı altında aldıkları ve banka hesapları aracılığıyla onlara gönderilen paraların miktarları iddianemede ortaya çıktı. 

“ALLAH SENDEN YAZLIK EVİNİ İSTİYOR”

Şaban Ö. bir bankadan kredi çeken kişiye bunun haram olduğunu söyleyerek onu cezalandırmak için evini aldı. Ayrıca bu olay telefon ses kayıtlarına yansıdı. Buna göre İ.P. isimli kişi, bankadan kredi çekmesi sonucu bu olayın yaşandığını ifade etti ve olayı şöyle anlattı:

“Ben kredi kullanmadan dolayı manevi olarak huzursuz hissedince Şaban Ö.’ye kredi kullandığımı söyledim. O da, ‘Günaha girdiğimi, cennetini kaybettin, faize bulaştın’ demesi üzerine ben de ne olacağını sordum. Bunun üzerine bana, “Allah senden yazlık evini istedi, cennetin için günahların silinmesi için bana fısıldadı” dedi. Ben o an şaşardım, ancak faize bulaştığım için kendisine emin olmak adına bir daha sordum. O da bana kesin ve net bir ses tonuyla, ‘Yazlığını vereceksin” dedi. Ben de üzerimde manevi bir baskı hissedince ve o an ağlayınca, tamam dedim”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir