Gündem

Alevi Bir Ailenin Evi İşaretlendi ! MHP’den Tepki Geldi

Alevi bir ailenin evinin işaretlenmesi hakkında açıklama yapan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman açıklamalarında kapısına ‘Alevi’ yazıp bu milletin bir parçasını ötekileştirebileceğini ve ondan ayırabileceğini düşünenlerin tescilli vatan haini olduğunu vurguladı. Ayrıca Büyükataman açıklamalarının devamında “O fırçayı tutan el, bu memleketin evladına ait değildir.” ifadelerine yer verdi

Büyükataman, İzmir’in Gaziemir ilçesinde Alevi bir ailenin evinin duvarına yazılan ayrımcılık içerikli ifadelere ilişkin yaptığı açıklamada, bu eylemin akıllara daha önce bedeli kanla ödenmiş eski bir tezgahı getirdiğini belirtti.

MHP GENEL SEKRETERİ BÜYÜKATAMAN’IN AÇIKLAMALARI

Büyükataman açıklamalarında Türk milletinin, gerekli dersleri çıkardığı bu kışkırtmalara itibar etmeyecek derecede feraset sahibi olduğunu vurguladı ve şöyle devam etti:

“Kapısına ‘Alevi’ yazıp bu milletin bir parçasını ötekileştirebileceğini ve ondan ayırabileceğini düşünenler her kimse, tescilli vatan hainidir. O fırçayı tutan el, bu memleketin evladına ait değildir. O boyanın ham maddesi bu coğrafyanın değildir.

Türk milletini tesadüfen bir araya gelmiş bir insan topluluğu zanneden şuursuzlar, onu parçalara ayırmak için fırsat kollamaya devam etmektedir. Aziz milletimiz bu provokasyona prim vermeyerek, kirli oyunu bir daha boşa çıkarmıştır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir