Gündem

Ali Babacan’ın Partisi Kurulmadan Anket Yapıldı! İşte Öngörülen Oy Oranı

AK Parti’nin önemli isimlerinden birisi olan Ali Babacan, partisinden istifa etti. Siyaset gündeminin ana manşetinde yer alan konu ile ilgili olarak Babacan kendi partisini kurma çalışmaları yapıyor. 

Bu kapsamda çalışmalarına hız verecek olan Ali Babacan ve ekibi için çok dikkat çeken bir haber yayınlandı. Konuya dair yapılan haberde Beşir Atalay yeni parti kurulmadan bir anket yaptırdı ve oy potansiyelini ölçtü. 

KURULACAK YENİ PARTİ’NİN OY ORANI

CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş Tele 1 adlı kanalda yayınlanan Gün Bitiyor isimli programa katıldı. Burada siyaset gündeminin en önemli konu başlığı olan Ali Babacan ve yeni partisine dair açıklamalarda bulunan Barış Yarkadaş, partinin neden 31 Mart sonrası kurulacağını analiz etti.

AK Parti’nin yerel seçimler öncesi düşüşte, CHP’nin yükselişte olduğunu ifade eden Barış Yarkadaş; Ali Babacan’ın bu seçim öncesi partiden ayrılarak AK Parti’yi kaybettiren isim olarak görünmemek için alınan kararların 31 Mart sonrası olduğunu belirtti. 

Oy Oranı Yüzde 18

Barış Yarkadaş konuşmasında ayrıca Ali Babacan’ın ekibinde olan Beşir Atalay’ın bir anket araştırması yaptırdığını söyledi. Yarkadaş bu konuda şu ifadeleri kullandı. 

”Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verenlerin yüzde 30’u yeni bir parti kurulması gerektiğini söylüyor. Ali Babacan ve arkadaşlarının kuracakları parti de kendi yaptırdıkları araştırmaya göre, bugün eğer seçim olsa AKP tabanından alacakları oyla yüzde 18’lik bir banda oturuyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir