Gündem

Anket Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçim Sonucu Tahmileri

İstanbul’da gerçekleştirilecek seçim sonuçları vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Bu konuda araştırma şirketleri ise çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar. 

Vatandaşların merakını gidermeyi amaçlayan araştırma şirketleri yapmış oldukları son araştırmaları kamuoyu ile paylaştılar. 

ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNE GÖRE İMAMOĞLU ÖNDE

23 Haziran 2019 günü gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu kıyasıya bir yarış içerisinde olacak. Bu seçimlere ilişkin son anket sonuçları da Optimar Araştırma Şirketi ve MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi tarafından açıkladı. 

Bu Araştırma Sonuçlarına Göre;

23 Haziran İstanbul seçimleri için Optimar Araştırma Şirketi yapmış olduğu son anket sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Optimar araştırmasında CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun yüzde 52, AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın yüzde 48 seviyesinde olduğunu duyurdu. 

MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi’nin 11 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği anket sonuçlarında da Ekrem İmamoğlu önde gözüküyor. MAK Araştırma 23 Haziran seçimleri için kararsızlar dağıtıldıktan sonra İmamoğlu’na destek yüzde 50,3, Binali Yıldırım’a destek yüzde 48,2 olduğunu açıkladı.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir