Gündem

Art arda FETÖ operasyonları! Çok sayıda gözaltı var!

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ/PDY‘nin esnaf ve iş insanları yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında çok sayıda kişi için gözaltı kararı verildi.

54 şüpheli yakalandı

Aleyhlerinde ihbar, beyan, Bankasya hesap artışı, KHK ile kapatılan dernek ve sendika üyeliği gibi deliller bulunan toplam 54 şüpheliyi yakalamak için harekete geçen polis ekipleri sabah saatlerinde operasyon başlattı. İzmir, İstanbul, Aydın, Kütahya ve Denizli’de düzenlenen operasyonlarda 54 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde polisin arama çalışmaları da devam ediyor.

Konya merkezli operasyonda 50 zanlı için gözaltı kararı

Konya merkezli başka bir operasyon da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki örgüt mensuplarına ‘mahrem imamlık’ yaptığı 50 zanlıyı yakalamak için 22 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyonlar devam ediyor.

Adliye ve cezaevi yapılanma operasyonu

Bir fetö kararı da Balıkesir’den geldi. FETÖ’nün adliye ve ceza infaz kurumlarındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, terör örgütünün “adliye mahrem imamları” ile irtibatlı olduğu iddia edilen icra müdür yardımcısı, infaz koruma memuru ve zabıt katiplerinin yanı sıra “polis ve adliye mahrem imamı” oldukları öne sürülen zanlılar hakkında yakalama kararı verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir