Gündem

ASELSAN 1200 Personel Alımı Yapmaya Hazırlanıyor

ASELSAN, 2019 yılı içerisinde çok önemli bazı projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu projelerin planladığı gibi hayata geçirilmesi durumunda ise kurum 1200 personel alımı yapacak. Konuya ilişkin yapılan açıklamalarının ayrıntılarını sizlere aşağıda aktarıyoruz.

ASELSAN 1200 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Türkiye Savunma Sanayi sektörünün en önemli ismi olan ASELSAN düzenli personel alımları gerçekleştiriyor. Ancak kurum 2019 yılında istihdamı zirveye çıkarabilir. Hürriyet’te yer alan habere göre, kurum 2019 yılında Mühendis, Teknisyen, Tekniker ve işçi kadrolarına 1200 personel alımı yapacak. Ayrıca ilanlar için adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Bu konuda kurum tarafından yapılan açıklama ise ASELSAN Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Karataş’tan geldi.

Karataş açıklamasında, ASELSAN’ın hedefinin ihracatı artırmak olduğunu söyledi. Yurt dışından çok önemli projeler olduğunu vurgulayan ASELSAN Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Karata 2019 işe alımlar 1200’ü geçer dedi.

“Aselsan büyük bir yapı. Kendi içinde dönüşüme ihtiyacı olan alanlar var, biraz daha insan odaklı bir dönüşümle ilgili planlamalarımız var, adım adım uygulamaya çalışıyoruz. Aselsan Türkiye’nin en kapasiteli insanlarını bulup seçiyor. Biz kendi boşluklarımızı belirliyoruz, o boşluğa en uygun kişiyi almaya çalışıyoruz. Yani, puzzle’a özel bir parça arıyoruz. Ama İK çalışmalarında ihmal edilen bir şey var. O da şu ki, biz kendi boşluklarımızı dolduruyoruz ama işe aldıklarımızın da boşluklarını tanımlayıp onları doldurmamız lazım, bu biraz ihmal edilmiş. Bunu yapmadığınızda şirketten kopmalar oluyor.”

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir