Gündem

Asgari Ücret İle Çay Simit Hesabı Yapan AK Partili Vekilden Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu geçtiğimiz dönemlerde yapmış olduğu bir açıklama ile gündeme oturmuştu. 

Muhammet Emin Akbaşoğlu konuşmasında asgari ücretli bir ailenin günde 3 öğün bir çay, bir simit yiyerek ayda 1120 TL artırabileceğini ifade etmiş ve bu video sosyal medya yer almıştı. Bu konuşmanın hem sosyal medyada hemde siyaset gündeminde tepki görmesinin ardından Akbaşoğlu konuya dair yeni açıklamada bulundu. 

AK Parti Milletvekili Akbaşoğlu videosunun sadece bir bölümünün yayınlandığını ve art niyetle böyle yapıldığını savundu. 

O SÖZLERE AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu o konuşmasına dair yapmış olduğu açıklamasında söz konusu videonun konuşmasından bir ay sonra servis edildiğini duyurdu. Konuşmasının başının kesilmiş olduğunu söyleyen Akbaşoğlu,

“Söz konusu video, konuşmamdan bir ay sonra servis edildi. Videonun baş kısmında, muhalefetin yaptığı çay simit hesabına cevap verileceğine ilişkin bölümün çıkartılıp, sadece asgari ücretle çay simit hesabı yapılan kısmının verilmesi ve bu kısmın da ‘Asgari ücretli 3 öğün çay içsin simit yesin öyle geçinsin, dedi.’ şekline dönüştürülmesi en hafif tabiriyle art niyetli bir tutumdur, ahlaksızlıktır ve alçaklıktır.” dedi. 

KILIÇDAROĞLU’NA HODRİ MEYDAN

Muhammet Emin Akbaşoğlu videoya dair açıklamalarına tepki gösteren muhalefet liderlerine de tepki gösterdi. Muhalefet liderleri ve siyasetçilerinin “2002 yılındaki asgari ücretle çay simit alımı, 2019 yılındaki asgari ücretle alıma göre daha iyi olduğu” yönünde beyanlarda bulunduğunu söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu yapmış olduğu asgari ücret hesabının kıyas için yapıldığını söyledi. 2002’de asgari ücretin çay simite yetmediğini ifade eden Akbaşoğlu bugünkü durum matematiksel olarak nedir, bu iki durumun kıyası yapılmıştır, dedi.

”Buna muhalefet liderlerinin de katılması üzüntü ve utanç vericidir. Çünkü liderlik makamında, sosyal medya ağzıyla konuşulmaz. Gerçek araştırılır. Hakikat nedir bilinir, ona göre söz söylenir. Onların çağrısına da, Kılıçdaroğlu’nun çağrısına da ‘hodri meydan’ diyorum. Hem biz, hem de sayın Kılıçdaroğlu, önce 2002 verilerine göre 1 ay yaşayalım, sonra da 2019 verilerine, asgari ücretine göre beraber bir ay geçirelim; ondan sonra da karşılıklı olarak bir değerlendirelim bakalım, AK Parti nereye getirmiş alım gücünü. Herhalde bunlardan habersiz sayın Kılıçdaroğlu”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir