Gündem

Askerde Olanlar İçin Erken Terhis İşlemleri Ne Zaman Yapılacak?

Askeralma yasası için süreç tamamlandı. Hafta başında TBMM Genel Kurulu’nda olan askerlik düzenlemesi öncelikle TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldü. 

TBMM Görüşmelerinin ardından yapılan oylamada söz konusu tasarı 335 oy ile kabul edildi. Düzenlemenin Meclis’te kabul edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulan yasa tasarısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla onaylandı. 

25 Haziran tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de yayımlanan karar sonrası düzenleme resmen yasalaşmış oldu. 

ERKEN TERHİS AÇIKLAMASI

Askerlik düzenlemesi için süreç bu şekilde tamamlanırken en merak edilen konu ise halen askerde olanların terhis işlemleri oldu. Bu konuda nasıl bir yol izleneceği ise Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a soruldu. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar düzenlemenin yasalaşması ve erken terhis ile ilgili açıklamasında; “Gençlerimizin terhis işlemlerinin bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam etmekte.” bilgisini verdi.

ASKERLİK YASASI

Hulusi Akar konuşmasında askerlik yasası hakkında kendi görüşlerini de kamuoyuna paylaşarak, yeni yasanın TSK’nın etkinlik ve caydırıcılığına katkı sağlayacağına, anne babaları rahatlatacağına inanıyorum, değerlendirmesinde bulundu.

Bu yasanın terörle mücadele konusunda aksaklıklara neden olabileceği iddialarına da değinen Bakan Akar, “Terörle mücadele hem yurt içinde hem de sınır ötesinde aralıksız, aksaksız hatta artan bir şiddet ve tempoda sürüyor. Hudutlarımızın güvenliği ile de ilgili hiçbir aksaklık, eksiklik söz konusu değil.” dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir