Gündem

Askerde Olanlara AK Parti’den Bir İyi Bir Kötü Haber

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yapmış olduğu açıklama ile askerlik sistemine dair tüm detayları kamuoyu ile paylaşmıştı. Bu açıklamalardan kısa bir süre sonra yasalaşması adına Meclis’e gönderilen yasa tasarısı Meclis Komisyonuna ulaşmıştı. 

Bu aşamadan yasanın Meclis Genel Kurulu’ndan geçmesini ve yürürlüğe girmesini bekleyen vatandaşlar yasanın Ramazan Bayramı’ndan önce yasalaşığ yasalaşmayacağını merak ediyorlardı. 

Bu konuda açıklama ise AK Parti’den geldi. 

YASA BAYRAMDAN SONRA GÖRÜŞÜLECEK

Yeni Askerlik Yasası ile ilgili olarak gerçekleştirilecek olan görüşmelerin bayramdan önce görüşülüp yürürlüpe girebileceği konuşuluyordu. Halen askerde olan 130 bin vatandaşın terhis edilmesi anlamına gelecek olan bu düzenleme için ise beklenen gerçekleşmedi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı yeni yasa tasarısının süreç aşamasına dair açıklamalarında, yasanın bayramdan sonraya kaldığını söyledi. Bayramdan sonraki Salı günü gerçekleştirilecek görüşmeler sonrası ise Yeni Askerlik Sistemi’nin kabul edilmesi bekleniyor. 

Erken Terhis Konusunda Sıkıntı Yok

Bu kapsamda ele alınan bir diğer konu ise terhis konusu. Muhalefet partilerinin eleştirileri kapsamında yeni sistemin kademeli olarak devreye girmesi konusu gündeme gelmişti. 

Naci Bostancı yapmış olduğu açıklamasında terhis konusunda yapmış olduğu açıklamasında bu konuda herhangi bir problemin olmadığını söyledi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir