Gündem

Askeri Araca Uzak Mesafeden Saldırı! Şehit ve Yaralı Askerler Var

Türk Silahlı Kuvvetleri yurt içinde ve yurt dışında terör örgütlerine yönelik mücadelesine devam ediyor.Bu bağlamda Hakkari ve bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarda yürek yakan haber geldİ.

HAKKARİ’DEN ACI HABER

Hakkari’de bulunan askerlerimizin bulunduğu askeri bir araca bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından ateş açıldı. Uzak mesafeden açılan ateş sonrası, askeri aracın içerisinde bulunan 2 askerimiz şehit oldu. Yine askeri araçta bulunan bir askerimizde yaralandı. 

Milli Savunma Bakanlığı söz konusu hain saldırıya ilişkin yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Yapılan Bilgilendirme Açıklaması

“Hakkari bölgesinde 9 Temmuz 2019 tarihinde bir askeri araca PKK’lı teröristlerce uzak mesafeden yapılan saldırı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.”

Ayrıca bölgeden edilen bilgilerde söz konusu bölücü terör örgütü teröristlerinin yakalanması için operasyonlar başlatıldı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir