Gündem

Atama Bekleyen Öğretmenler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Seslendiler: “60 Bin Atama İstiyoruz”

Atama bekleyen öğretmenler atama taleplerine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamaların ardından bu gece harekete geçti. Bakan Selçuk ne demişti:

“Samimi bir şey ifade edeyim, öğretmen adaylarımız sanıyor ki ben oturuyorum bir masaya 20 bin, 40 bin, 60 bin yazıyorum sanıyor. Bu bir ülkenin genel ekonomik, durumuyla, kabinenin kararıyla, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde sistemin kararıyla olan bir şey bu. Yoksa bana kalsa 60 bin az derim, 80 bin olsun derim.

Biz şuada ücretli öğretmenlik kalksın diye çaba gösteriyoruz. Nasıl kalkar? Kadrolu öğretmen sayısı artarsa kalkar. Ekonomik imkanlar doğrultusunda. Yani benden şu tarihte şu kadar diye atama sayısını beklemesinler. Biz imkanlara çalışıyoruz. Sonra ortaklaşa bir manzara çıkıyor ortaya. Ona göre de kararı duyuruyoruz. Şubat ataması içinde böyle bir çalışma devam ediyor.”

Atama bekleyen öğretmenlerin sayısı hali hazırda 700 bini zorluyor. 60 bin atama talebinde de bu yönde çok ısrarlılar. İşte atama bekleyen öğretmenlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendiği o iletilerden bazıları…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir