Gündem

Bakanlıktan doğum yapan annelere, para desteği verilmeye devam ediyor! İşte şartlar!

Ülkemizde genç nüfusa yönelik birçok teşvik ve yardım sağlanıyor. Bu teşviklerin başında 2015 yılından beri uygulamaya olan doğum yardımı geliyor. Hayata geçirilen bu uygulama annelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
Doğum yardımı kimlere yapılır ?
Doğum yardımı uygulaması,15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren canlı doğum gerçekleştiren ailelere devlet tarafından sağlanan bir para yardımıdır. İlk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, 3 ve sonrasında doğan her çocuk için 600 TL tek seferlik olmak kaydı ile aileye nakit para yardımı sağlanır.
Doğum yardımı uygulası hakkında bilmeniz gerekenler
Doğum yardımından 15 Mayıs 2015 itibariyle doğum yapan her Türk vatandaşı ve mavi kartlı kişiler Türkiye’de ikamet etmeleri halinde yararlanabilir. Yardımı alabilmek için canlı doğum gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Canlı doğum sonrası çocuğunuzun kimlik bilgileri sisteme girildiği takdirde müracaat edebilirsiniz. 15 Mayıs 2015 Tarihinden önce olan doğumlarınız için ödeme alamazsınız.
Uygulama 2015 yılında ‘İlk Altın Devletten’ sloganıyla duyurulmuştu!
Doğum yardımı uygulaması 2015 yılında hükümet tarafından ‘İlk Altın Devletten’ sloganıyla duyurulmuştu. Ancak ailelere verilen para miktarında  hiçbir artış yaşanmadı. Neredeyse, tüm anneler bu yardımdan memnun ancak 5 yıldır hiç zam almıyor olmaktan yakınıyorlar. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir