Gündem

Bayram Tatilinin 9 Gün Olmasını ve Erken Açıklanmasını Bakan Ersoy İstemiş

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından konuya dair gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bayram tatilinin 9 gün olması ve erkenden açıklanması konusunda değerlendirmelerde bulundu. 

KÜLTÜR BAKANI ERKEN AÇIKLANMASINI İSTEMİŞ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bazı etkinliklere katılmak maksadıyla Muğla’nın Bodrum’un ilçesine geldi. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Mahmut Nuri Ersoy bir süredir gündemde olan bayram tatili konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiği talebini açıkladı. 

Bayram Tatili konusunun 9 gün olması ve tatilin erkenden açıklanmasının turizm açısından önemli olduğunu ifade eden Mehmet Nuri Ersoy, şu ifadeleri kullandı. 

“Dün kabinede özellikle tartıştık bu konuyu. Cumhurbaşkanımızdan da rica ettik, ‘Erken açıklanırsa turizme faydalı oluyor’ diye. Cumhurbaşkanımız takdirde bulundu ve akşam tatil ilan edildi. Arife günü pazartesiye denk geliyor. Cuma ile birleştirildiğinde tatil 9 gün oluyor. Bunu erken açıklamamızın nedeni, tatile çıkacakların planlarını önceden yapabilmeleri ve turizmcilerin de bu işten faydalanmalarını sağlamak.”

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir