Gündem

Bayram Tatilinin Korkunç Trafik Kazaları Bilançosu Açıklandı

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olacağının açıklanması ile büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar yollara düşmüştü. 9 günlük tatili memleketlerinde yada tatil yörelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar en fazla karayolu ulaşımını tercih ettiler. 

Bu süreç boyunca ülke genelinde çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Ölümlü kazalarında yaşandığı bu süreçte bilanço oldukça ağır oldu.

BAYRAM SÜRESİNCE 65 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Geçtiğimiz hafta Cuma günü itibariyle başlayan Ramazan Bayramı tatilinin artık sonuna geliyoruz. 7 günlük süreç boyunca devam eden tatil için artık geri dönüşler başladı. Bu süre boyunca yaşanan kazalara ilişkin ise bazı veriler öğrenildi. Buna göre son 7 gün içerisinde yurt genelinde şehirler arası ve şehir içi yollar ile kırsal yerleşim birimlerinde meydana gelen trafik kazalarında 65 kişi yaşamını yitirdi, 661 kişi yaralandı.

2018 yılında Ramazan Bayramı sürecinde meydana gelen trafik kazalarına göre ölüm oranlarında büyük bir azalma yaşansa da halen çok sayıda kaza yaşanmış durumda. Geçmiş yıllarda yaşanan kazalara göre her yıl ölümlü kaza oranı biraz daha azalıyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir