Gündem

BBP Genel Başkanı Destici: Öcalan’ın İdam Edilmesini İstiyoruz

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici gündeme ilişkin konular hakkında değerlendirmelerde bulunmak için bir basın toplantısı düzenledi. 

Düzenlenen basın toplantısında son dönemlerin önemli gündem başlıkları hakkında değerlendirmelerde bulunan Mustafa Destici dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

PKK ELEBAŞI ÖCALAN’IN AVUKATLARIYLA GÖRÜŞMESİ

Mustafa Destici, TBMM’de yapmış olduğu konuşmasında bölücü terör örgütü elebaşı Öcalan’ın avukatlarıyla görüşme konusuna değindi. bu konuda terörle müzakere edilerek başarı sağlanmaz diyen BBP Lideri Destici, Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine izin vermek, bunun önünü açmak kabul edilebilir bir şey değildir, açıklamasını yaptı. 

Bu kapsamda yaşanan süreci eleştiren Mustafa Destici konuşmasının sonunda Öcalan için idam istediklerini söyledi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Öcalan’ın İdamı İle İlgili Sözleri

”Bu süreç, milletimizde ‘Ne oluyor, acaba yeni bir sözde çözüm süreci mi geliyor’ gibi birtakım düşüncelerin, kafalarda soruların oluşmasına da neden oluyor. Binlerce, on binlerce sivilin, masumun ölümüne sebep olmuş, binlerce askerimizin, güvenlik güçlerimizin şehit edilmesi emrini vermiş bir katilin, teröristin değil avukatlarıyla hiç kimseyle görüşme hakkı yoktur. BBP olarak bu hususta hiçbir gerekçeyi kabul etmeyiz. Biz bebek katili Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesini değil, BBP’nin TBMM’ye sunduğu anayasa teklifinin Meclis gündemine alınıp Öcalan’ın idam edilmesini istiyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir