Gündem

Beklenen Açıklama Geldi! Anadolu Ajansı Yazılı Açıklama

Dün akşamdan bu yana AnadoluAjansı gündem olmayı başarmıştı. Anadolu Ajansı’nın paylaştığı verilere göreCumhuriyet Halk Partisi İstanbul Adayı öndeydi. Son verilere göre CHP adayıEkrem İmamoğlu %48,79, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım %48,51 oy aldı.

Anadolu Ajansı’nın yaptığıaçıklamada seçim sonuçlarını açıklayarak kamu hizmeti yapıldığı halkın doğrubilgilendirilmesi konusunda çalışmalar yürüttüğü ve kesinlikle sonuçlarıçarpıtmadan açıkladığı vurgusu yapıldı. Alınan Anadolu Ajansı bilgilerine göreCHP adayı Ekrem İmamoğlu %48,79, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım %48,51oy aldı.

Elde edilen bulgulara göre İmamoğlu açık şekilde İstanbulbelediye Başkanlığı’nı kazandı. İmamoğlu’nun aldığı oy 4 milyon 163 bin 188,fark ise 23 bin 836 AK Partili yetkililer ise seçim sonuçlarında 25 sandıktafarklı bulguların olduğu ve kesinlikle bu işin takipçisi olacaklarını söyledi.

Anadolu Ajansı 2014 yılından bu yana Türkiye’nin seçimsonuçlarını yayınlayan tekmeliği kuruluşu konumunda 5 seçimi bir referandumsonucunu başarılı şekilde abonelerine ulaştırmayı başaran Anadolu Ajansı dünakşam yaşanan sıkıntılar ile alakalı önemli açıklamalar yaptı.

Anadolu Ajansı’nın SeçimKuruluna sonuçlarını açıklayarak bir kamu görevi yürüttü vurgulandı. Halkındoğru bilgilendirilmesi ve hızlı bir şekilde gelen sandık verilerinisonuçlarının açıklanması için Anadolu Ajansı çalışmalar yapmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir