Gündem

Belediye başkanı açıkladı : Sigarayı bırakan çalışanlara çeyrek altın verilecek

Sigara ile mücadele kapsamında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz çalışanlar arasından sigarayı bırakanlara çeyrek altın ödülü verileceğini aktardı.

ÇALIŞANLARA ÇEYREK ALTIN VERİLECEK

Başkan Ercengiz yaptığı açıklamada, “Valiliğimiz ve tüm kamu kurumları tarafından bir araya gelerek, yaptığımız toplantı neticesinde uyuşturucu ile mücadele konusunda topyekün bir savaş vereceğiz. Bununla birlikte uyuşturucu ve madde bağımlılığının yanı sıra, toplumda yaygın olarak kullanılan ve kötü alışkanlıkların belki başlangıcı olan sigara ile mücadelenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, kendi önümüzü temiz tutmak adına öncelikle kendi kurumumuzdan başlayarak, sigara alışkanlığını bırakan arkadaşlarımızı ödüllendirmek istiyorum” dedi.

SİGARAYA YENİDEN BAŞLAYANLARA CEZA KESİLECEK

Sigarayı bırakanlara 491 lira değerinde çeyrek altın verilmesinin ardından yeniden sigaraya başlayanlara ceza  kesileceği belirten Ercengiz, “Tabii bu işin bir de ceza kısmı var. Bizden ödül alıp, sigaraya tekrar başlayan arkadaşımız olursa, bu başlattığımız sisteme katkı vermeleri ve sigarayı bırakan diğer arkadaşlarımızı ödüllendirme adına geriye 2 çeyrek altın alacağız. Sigarayı bırakmak isteyen tüm arkadaşlarımızı bu kampanyaya davet ediyorum. Sigarayı bıraksınlar, sağlıklı yaşasınlar” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir