Gündem

Belediye Başkanları Akraba Atamalarına Hız Verdi! Damat Müdür, Enişte Danışman, Kuzen Sekreter Olarak Atandı

31 Mart yerel seçimlerinde yeni yönetimlerin koltuklara oturması ile yeni kadrolar oluşturulmaya başlandı. Belediye başkanları tarafından yapılan atamalarda ise birinci dereceden akrabalar göze çarğıyor. 

Son dönemlerde sıkça gündeme gelen konu ile ilgili olara Ensonhaber’de yer alan bazı atamaları sizlerle paylaşıyoruz. İşte o atamalar;

BELEDİYE BAŞKANLIKLARI TARAFINDAN YAPILAN ATAMALAR

* İzmir Menderes Belediyesi Başkanı Mustafa Kayalar özel kalem müdürü olarak görev yapan Yavuz Selim Aktaş’ı görevden aldı. CHP’li Başkan bu görev için amcasının oğlunun eşi Nuriye Kayalar’ı atadı. 

* Menemen Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Serdar Aksoy’da birinci dereceden yakın akraba ataması yapan isimlerden. Serdar Aksoy başdanışmanı olarak halasının eşi yani eniştesini İrfan Aras’ı atadı. 

* Bir diğer yakın akraba atama haberi ise Seyhan Belediyesi’nden geldi. CHP’li Mehmet Akif Akay damadını Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirdi. 

* Bir diğer atama haberi de İzmir Selçuk Belediye Başkanından geldi. CHP’li Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, kuzenini belediyeye sekreter olarak atadı. 

* Karabük Safranbolu Belediye Başkanı ise kardeşini özel kalem müdürü olarak görevlendirdi. 

* İzmir Torbalı Belediye Başkanı da oğlunu belediyeye ait şirkette genel müdür yardımcısı olarak görevlendirmişti. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN UYARI GELMİŞTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önceden konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Bu konuda olacakları tahmin eden Kılıçdaroğlu açıklamasında liyakat vurgusu yapmıştı. 

“Falan milletvekili telefon etti, onun akrabasıymış, hiç dinlemeyeceksiniz. Genel Başkan olarak söylüyorum, Genel Başkanın akrabası olsa bile hiç dinleyemeyeceksiniz. Liyakat çok önemli… Partizanca atamalardan uzaklaşın. İşi ehline vereceksiniz. Uzun bir Adalet Yürüyüşü yaptık, Mısır’daki sağır sultan duydu yürüyüşümüzü. Adaletle yöneteceksiniz. Belediye çalışanlarının özlük haklarına sahip çıkacaksınız. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacaksınız. Belediyeyi adaletle yöneteceksiniz ki, size oy vermeyenler bile size saygı duysun.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir