Gündem

Belediyelerde çalışan binlerce personel için flaş açıklama geldi!

Sözleşmeli personelleri yakından ilgilendiren flaş açıklama Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından yapıldı.

Sözleşmeli personellerin sözleşmeleri 31 Aralık’a kadar yenilenmediği takdirde görevlerine son verileceğini dile getiren Yalçın bu konuda önemli bir adım atılması gerektiğini aktardı.

“Devlete karşı cümle kuruyor oluşumuz, eylem yapıyor oluşumuz devleti değersizleştirmek değildir, devletin kıymetini artıracak, adil bir devleti tesis etmek içindir.” diyen Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, “Onun için devletin bize ücret borcu var, bizim millete hizmet borcumuz var. Tüm mekanizmalarımız, devletin çalışana ücret borcunu ödemesine yönelik fikir teatisinin yapıldığı, beyin fırtınasının olduğu ve müzakerelerin yürütüldüğü mekanizmalardır. Onun için devlet, kamu görevlisi için işverendir aynı zamanda. İşveren düşmanlığı yapmayız.” ifadelerini kullandı.

BİZ DEVLETİN MEMURUYUZ

“Belediye başkanı değişti, emekçinin tamamı ezildi. Biz devletin memuruyuz, belediye başkanının, siyasi partinin falan memuru değiliz.” diyen Yalçın, şunları söyledi :

Arkadaşlarımız kara kara düşünüyorlar. 31’inde iş akitleri feshedilecek. Emekçinin hukuku korunmalı. Biz emekçiyiz, biz alın teriyle kazanan, helal ekmek getirmek üzere çalışan insanlarız. O yüzden bir an önce adım atılmalı ve bir an önce 31 Aralık gelmeden, 31 Mart’tan 31 Aralık’a kadar süreci kapsayacak şekilde yasal düzenleme çıkarılarak, bu insanların ekmeği, işi korunmalı. Bu görev siyasettedir, hükümettedir. Bu arkadaşlarımızı güvencesiz bir şekilde sokağa bırakmak doğru değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir