Gündem

Belediyelerin 7/24 Çalışmasına İlişkin Genelge İllere Gönderildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile belediye başkanlıklarının haftanın yedi günü çalışmasına dair açıklamalarda bulunmuştu. Belediyelerin haftanın tüm günleri ve 24 saat esasında çalışmasına ilişkin bu genelge 81 şehre gönderildi.

7/24 BELEDİYE GENELGESİ İLLERE GÖNDERİLDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imzasıyla gönderilen genelge ile belediyeler artık mesai kavramı olmadan hizmet vermeye başlayacak. Belediyelerin haftanın yedi günü 24 saat çalışmasına ilişkin bu genelge, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının resmi web sitesinde henüz yer almadı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum söz konusu sisteme ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Murat Kurum açıklamasında belediyelerin hizmet birimlerinde 7/24 personel bulunduracağını ifade etmişti. 

“Bakanlık olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde artık belediyelerde 7 gün 24 saat usulüne geçeceğiz. Vatandaşımıza 7 gün 24 saat hizmet edecek belediyelerimiz, belediyelerde personel bulunduracak ve gece gündüz bu personel vatandaşımıza hizmet edecek.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir