Gündem

Beyoğlu Otelleri Rekor Kırdı! Tarihte İlk Defa Görüldü

Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği yönetim kurulu başkanı Nizam Hışım 2018’in son çeyreği 2019’un ilk çeyreğinde Beyoğlu Otellerinin yüzde seksen oranında doluluk oranı yaptığını ve bunun tarihte ilk defa görüldüğünü duyurdu.

Yazın da doluluk oranı son derece yüksek olduğunu hatta bazı kesimlerde %100 doluluk oranını bulaştığını söyleyen Nizam Hışım yüzde seksen kış sezonu doluluğu ile birlikte yeni bir rekor kırdıklarını söyledi.

Muhabirlere yapmış olduğu açıklamada Türkiye’ye gelen yabancı turistlerin 2018 yılına göre bir önceki yılda yüzde 21 arttığını söyleyen ve 39 milyon seviyelerine geldiğini söyleyen Nizam Hışım İstanbul’u ziyaret eden yabancıların sayısı da yüzde yirmi dört artış gösterdi ve 13 milyondan fazla turist 2018 yılında İstanbul’u ziyaret etti. Bu yıl da yabancı turist sayısında 100 de 15 civarında bir artış beklediklerini söyleyelim. Erken rezervasyon da yüzde yirmiyi aşan bir yükseliş var. Türkiye 2019 yılında Turizm açısından çok bereketli bir dönem yaşayacak.

Beyoğlu’nun 40000 yatak kapasiteli otelleri ile İstanbul’un en yüksek kapasiteli ilçesi olduğunu da söyleyen Nizam Hışım her bütçeye uygun alternatif yüksek otellerin olduğunu söylemek istiyorum. Taksim’de 4 – 5 yıldızlı Harbiye’de 5 yıldızlı İstiklal Caddesi’nde paralel ve yan sokaklarında da iki üç yıldızlı otelleri bulabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir