Gündem

Binali Yıldırım 500 Bin Kişiye İstihdam Sağlanmasının Yolunu Açacağız

Yerel seçim çalışmalarının en yoğun yaşandığı şehirlerin başında İstanbul geliyor. Bu kapsamda çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım istihdam vaatlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Seçilmesi durumunda sadece 3 proje ile binlerce kişilik istihdam yapılacağını ifade eden Binali Yıldırım konuşması ve detayları şu yönde.

500 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM AÇIKLAMASI

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, gazete ve haber ajanslarının ekonomi müdürleriyle sohbet toplantısında buluştu. Toplantı kapsamında bir konuşma yapan Binali Yıldırım seçilmesi durumunda yapacağı projelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu projelerle istihdam sağlanacağını ifade eden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım sadece 3 projele 78 bin kişilik istihdam sağlanacağını söyledi.

“Şimdi de gönüllere ve ekonomiye dokunmak için İstanbul’dayım. 500 bin kişiye iş sağlayacak altyapı için İstanbul’dayım. Ekonominin altyapısına doğru dokunuşlar yaparak 500 bin kişiye istihdam sağlanmasının yolunu açacağız. Sadece üç projemiz bile 78 bin kişiyi iş sahibi yapacak.”

İstanbul’un 5 yıl sonraki haline dair değerlendirmelerini gazetelerin ekonomi müdürleri ile paylaşan Binali Yıldırım İstanbul 5 yıl sonunda üniversiteden mezun olan her gencimizin rahatlıkla iş bulabildiği, hane gelirlerinin arttığı bir kent olacak, dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir