Gündem

Binali Yıldırım’dan İstanbul Oy Sayımı Açıklaması: İşin Rengi Değişecek

AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım, İstanbul’da devam eden geçersiz oyların sayımına dair açıklamalarda bulundu. İtiraz sürecinde devame den faaliyetler hakkında son dakika bilgilerini kamuoyu ile paylaşan Binali Yıldırım konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. 

BİNALİ YILDIRIM’DAN SEÇİM AÇIKLAMASI

Binali Yıldırım oy sayımına dair yapmış olduğu açıklamasında oy farkının sürekli değiştiğini ifade ederek karşılıklı itirazların olduğunu bildirdi. Yüksek Seçim Kurulu’nun süreci yönettiğini ifade eden Binali Yıldırım belirli bir oranda farkın azaldığını vurguladı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın konuşmasının satır başları şu şekilde;

”Oy farkı her an değişiyor. Değişik ilçelerde sayım devam ediyor. Belirli oranda aradaki farkın azaldığını görüyoruz. Bütün bu detay çalışmaları ilçelerdeki seçim kurullarının teşkil ettiği heyetler yapıyor. Bu detayları güncel olarak aktarmam doğru olmaz. Her şey yasalara uygun çalışmalar devam ediyor. Bir yandan eksik girişler kaydırmalar kontrol ediliyor. Sayımlarla ortaya çıkan rakamlar işleniyor. Şu anda işlem bitmeden bir şey söylemem doğru olmaz. ”

Oy farkına dair de son durumu paylaşan Binali Yıldırım oy farkının 18 bine düştüğünü söyledi. ”Aradaki fark 29 binlerden 18 bin civarına düşmüş durumda. İşlemeler de devam ediyor. Sayılacak çok sandık var. Söylenecek bu kadar. Bunun dışında söylenecekler kamuoyunu yanlış yönlendirmek olur. Sayım tamamen yapıldığında işin değişeceği kanaatindeyiz. Şu andaki fotoğrafa göre konuşuyorum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir