Gündem

Binali Yıldırım’dan İstanbul Seçimi Açıklaması: Seçim Mundar Oldu

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım merak edilen İstanbul seçimlerine dair kapsamlı açıklam alarda bulundu. Bu konuda merak edilen konulara dair tek tek açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım’ın konuşmasının satır başları şu şekilde,

 BU SEÇİM MUNDAR OLMUŞTUR

Binali Yıldırım yapmış olduğu konuşmasının başında geçmiş yıllarda yaşanan itiraz süreçlerini hatırlattı. Bu konuda CHP’yi ve Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Binali Yıldırım, tahammülsüzlük olduğunu ifade etti. Ekrem İmamoğlu’nun seçim kazandık, mazbatayı verin açıklamalarını eleştiren Binali Yıldırım, Sayın İmamoğlu’na bu gibi tecrübesiz davranışlara son vermesini ve YSK’nın kararlarını beklemesini tavsiye ediyorum, dedi. 

Binali Yıldırım konuşmasında ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başlayan Mansur Yavaş hakkında da açıklamalarda bulunarak şu ifadeleri kullandı. 

Binali Yıldırım’ın Konuşması

”Mansur Yavaş soyadı gibi yavaş hareket etmiş, bütün süreçlerin tamamlanmasını beklemiş ve kendisine belediye başkanı olduğuna dair belge verilmiş ondan sonra Anıtkabir’e gitmiş ve görevine başlamış. Ben tebrik ediyorum. Sorumluluk taşıma bu. Keşke Sayın İmamoğlu da bunu yapsaydı. Tribün tribün dolaşacağına sakin oturup benim gibi sonuçları bekleseydi. Bu benim ikinci toplantım. Ben tebrik ediyorum, sorumluluk taşımak bu. Keşke sayın İmamoğlu da bunu yapsaydı. Tribün tribün dolaşacağına sakin sakin oturup benim gibi sonuçları bekleseydi. Bu benim ikinci toplantım. Bu sayımlarda o kadar eksikler olduğunu gördük ki insan hayrete düşüyor. Bu seçim murdar olmuş bir seçimdir. Murdar olmuş etin kavurması olmaz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir