Gündem

Binali Yıldırım ile Kadro Bekleyen Taşeron İşçi Arasında Gerilim! ‘Zurna Yapmayın’

Cumhur İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, bazı ziyaretler kapsamında Şanlıurfa’da bulunuyordu. Burada vatandaşlarla da biraraya gelen Binali Yıldırım kendisine iletilen talepleri dinledi. 

Bu kapsamda bir vatandaş kadroya alınmayan taşeron işçilerin durumları için Binali Yıldırım’dan talepte bulundu. AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise bu talebe dikkat çeken bir tepkide bulundu. 

TAŞERON İŞÇİYE ‘ZURNA YAPMAYIN’ TEPKİSİ

23 Haziran İstanbul seçimlerine kısa bir süre kala siyasilerin seçim çalışmaları hız kazandı. Bu çalışmalardan biraz uzaklaşmak isteyen liderler bayram ziyaretlerinde bulunuyorlar. 

Bu çerçevede programı kapsamında Anadolu’da çeşitli şehirlerde bulunan Bianli Yıldırım’da Şanlıurfa’daydı. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Cumhur İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Binali Yıldırım burada vatandaşlarla buluşarak konuşma yaptı. Konuşmasının sona ermesinin ardından vatandaşların dertlerini dinleyen Binali Yıldırım, kadroya alınmayan bir taşeron işçi ile konuştu. 

Kadro alamayan taşeron işçilerin dertlerine yönelik taleplerde bulunan vatandaşa Binali Yıldırım şu sözlerle yanıt verdi. “Lafı zurna gibi uzatmayın, söylendi bakacağız. Çalışıyoruz bir şekilde” Bu tepki sosyal medya da çok konuşuldu.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir