Gündem

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun Ortak Yayın Tarihi, Saati ve Moderatörü Belli Oldu

İstanbul seçimleri öncesinde merakla beklenen ortak yayına dair tüm detaylar netleşti. AK Parti ve CHP arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonrası yayına dair tüm detaylar belli oldu.

16 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ SAAT 21.00’DE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri için Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ortak yayında buluşma kararı almışlardı. İki siyasi adayın ortak yayına dair iki parti arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında net açıklama AK Parti’den geldi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay tarafından yapılan görüşmelerde eşit soru, eşit süre ilkesi göz önünde bulundurulacak. İşte bu konuya dair Mahir Ünal’ın açıklaması ve detayları;

Moderetör İsmail Küçükkaya

”Engin Altay Bey ile yürüttüğümüz çalışmalar tamamlanmıştır. Mutabık kaldığımız protokolü paylaşacağız. 23 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Sayın Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de canlı yayında bir araya gelecekler. Yayın herhangi bir kanalda değil tüm kanallarda ortak yayınla gerçekleşecektir. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleşecektir”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir