Gündem

Bir Çift Maaş Haberi Daha! Belediye Başkanı Belediye Şirketine Müdür Olarak Seçildi

Son dönemlerde CHP’li belediye başkanları tarafından yapılan birinci derece akraba atamaları ile ikinci maaş almak için müdür olarak kendini atama haberleri gündemde yer almıştı. Bu haberlere bir yenisi daha eklendi. Ancak bu defa ki atama haberi CHP değil AK Parti’den. 

Kocaeli Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, belediyeye ait şirketlerin yönetim kuruluna getirildi. Bu karar belediye meclisi tarafından alındı ve karar sonrası Yasin Özlü şirketin yönetim kurulunu da kendisi belirledi. 

BİR BELEDİYE BAŞKANINDAN DAHA ÇİFT MAAŞ

Hatırlacağı üzere son dönemlerde çok sayıda belediye başkanı ile ilgili gelişmeler gündemde yer olmaya başladı.Birinci dereceden akrabalarını şirketlerin çok önemli kadrolarına atayan başkanlar ayrıca ikinci maaş iddiaları ile de gündemde yer alıyorlar. Belediyelere ait şirketlere kendilerini müdür olarak atayan belediye başkanları 2 maaş alıyorlar. 

Kocaeli Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü’de bu haberle gündeme geldi. Yasin Özlü,  AK Parti İlçe Belediye Meclis üyeleri tarafından belediyenin şirketi olan BAŞKENT A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Memurlar.net ter yer alan haberde Özlü’nün o kadroya atanmasını sağlayan belediye meclis üyeleri de kurulda yer alarak maaş almaya hak kazandılar. 

Yönetim Kurulu Başkanı: Yasin Özlü (Belediye Başkanı) 5000 TL

Yönetim Kurulu Üyesi: Numan Tonka ( AK Parti Meclis Üyesi) 2000 TL

Yönetim Kurulu Üyesi: Şakir Özkaraaslan (AK Parti Meclis Üyesi) 2000 TL

Yönetim Kurulu Üyesi: Sadullah Keleş (AK Parti Meclis Üyesi) 2000 TL

Yönetim Kurulu Üyesi: Nurettin Hoylan (AK Parti Meclis Üyesi) 2000 TL

Yönetim Kurulu Üyesi: Şaban Bayram (Belediye Başkan Yardımcısı) 2000 TL

Yönetim Kurulu Üyesi: Kadir Kandemir (Belediye Başkan Danışmanı) 2000 TL

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir