Gündem

Bir Yoğun Bakım Skandalı Daha ! Hastanın Karnına Kesici Aletle ‘ATT’ Yazıldı

Denizli’de yaklaşık 2 yıldır yatağa bağımlı yaşayan ALS hastası 62 yaşındaki kadının karnına tedavi gördüğü özel hastanenin yoğun bakım servisinde kesici alet ile ATT yazıldığı iddia edilerek yaşlı kadının ailesi tarafından olaydan sonra çekilen fotoğraflar ile savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Yaklaşık 2 yıl önce yakalandığı ALS hastalığı ile mücadele eden A.K. yaklaşık 2 hafta önce yaşadığı Acıpayam ilçesi Gümüş Mahallesindeki evinde fenalaşarak 112 acil servis ekipleri tarafından özel bir hastaneye kaldırıldı. A. K. burada yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. A. K. bir süre tedavi edildikten sonra taburcu edilerek evine gönderildi.

TIRNAK İLE ATT YAZILMIŞ

Tek çocuğu olan ve o da yurt dışında çalıştığı için yakınlarının bakımını üstlendiği A.K.’yi evlerine getiren yakınları elbiselerini değiştirmek için üstünü çıkardıklarında ise dehşet verici görüntü ile karşılaştılar.A.K.’nin karnında feri çizikler olduğunu fark eden yakınları kabuk tutmaya başlayan yere dikkatli baktıklarında ise çiziklerin ATT yazısı olduğunu farkettiler. Bunun üzerine hastalığından dolayı konuşmakta zorlanan A.K. göz işaretleri ile sorulan sorular üzerinden yazının yoğun bakım servisinde tırnak ile yazıldığını ifade etti.

Bu olay üzerine yaşlı kadının yakınları hastanın karnındaki yazıyının fotoğraflarını çekerek Acıpayam Adliyesini gidip cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bu konu hakkında incelemelerin devam ettiği de belirtildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir