Gündem

Bursa’da büyük miting! İşçiler seslerini duyurmaya çalışıyor

Bugün Bursa’da işçiler tarafından düzenlenecek olan miting, son yıllarda Türkiye’de düzenlenen en büyük miting olma niteliğini taşıyor. Geçtiğimiz yıllarda alınan karar ile mitingler, milli güvenlik gerekçesi gösterilerek erteleniyordu. Bursa’da bugün düzenlenen mitinge 130 bin metal işçisinin katılması bekleniyor. İşçiler düzenlenen miting ile seslerini duyuracak. Miting için geniş bir alan ayrıldı.İşçiler alana giriş yapmaya başladı.Oluşacak yoğun kalabalık sebebiyle çok sayıda güvenlik güçleri görevlendirildi. Alanda yaşanabilcek herhengi bir olaya karşı gerekli güvenlik önlemleri alındı.

Metal iş kolunda yaklaşık 130 bin işçiyi  ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinden bir sonuç elde edilemedi. İşçiler ise bu şekilde seslerini duyurmaya çalışarak haklarını isteyecekler.

İŞÇİLER SESLERİNİ DUYURMAK İÇİN TOPLANDI 
Mitingte bulunan işçiler şunları ifade ettiler: “Arkadaşlarımızla birlikte hakkımızı almak için buraya geldik. Asgari ücretin yüzde 15, Türk Metal Sendikası’nın da yüzde 15 üzerinde zam alması için bir miting düzenleyeceğiz bugün. Sesimizi, patronların ve hükümetin duyması için buradayız” dediler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir