Gündem

Çalışma Bakanı Selçuk: Suriyeli Mülteciler İçin Tereddüt Etmeden 37 Milyar Dolar Harcadık

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 108. Uluslararası Çalışma Konferansı’nı düzenliyor. İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleştirilen organizasyona Türkiye’den, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk katıldı. 

Organizasyon kapsamında toplantı genel kuruluna yönelik bir konuşma gerçekleştiren Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Suriyeli mülteciler konusuna değindi. 

37 MİLYAR DOLAR’DAN FAZLA PARA HARCADIK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ILO tarafından düzenlenen toplantıda ekonomi konuları başta olmak üzere çalışma gündemine ilişkin tüm sorunları ele aldı.

Bu konuda Türkiye’nin attığı ve atmakta olduğu adımlar hakkında bilgi veren Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk mülteci konusuna değindi. Konuşmasının sonuna doğru ele aldığı mülteci sorununda Türkiye’nin rolüne değinen Bakan Selçuk, şu ifadeleri kullandı. 

Çalışma Bakanı Selçuk’un ILO Toplantısında Yaptığı Konuşma

“Türkiye kapılarını, şiddet, terör, iç savaş ve baskıdan kaçan 4 milyondan fazla Suriyeli’ye açarken, ülkelerin çoğu bu trajediye karşı seslerini yükseltmiyor. Mültecilere ve sığınmacılara hak ve hizmetlere erişim sağlayan yasal bir çerçeve kabul ettik. Şimdiye kadar, temel ihtiyaçları için tereddüt etmeden 37 milyar dolardan fazla harcadık. Bir kez daha tüm uluslararası toplumu yük almak ve sorumluluk paylaşmaya çağırıyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir