Gündem

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Belediyelerde İşten Çıkarılan Personeller Hakkında Açıklama

Son dönemlerde yönetimi değişen belediyelerde personellerin işten çıkarıldığı iddiaları gündemde yer almıştı. İşten çıkarılan personeller için işçi sendikaları tepki göstermiş ve seçimlerden önce verilen sözlerin tutulmasını istediler.

İşten çıkarılan belediye personellerine yönelik bir açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. 

ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK’TAN BELEDİYE PERSONELİ AÇIKLAMASI

Hak-İş Konfederasyonu, 14. Olağan Genel Kurulu toplantısı Ankara’da düzenlendi. Toplantıya katılan isimlerden bir tanesi de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk oldu. Toplantı kapsamında kürsüye çıkan Çalışma Bakanı Selçuk, çalışma hayatına dair son gündem başlıklarını ele aldı.

Önemli konular hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Çalışma Bakanı Selçuk baze belediyelerin işten çıkarma kararlarını eleştirdi. Bu konuda işçilerin çalışma haklarının elinden alındığını ifade eden Bakan Selçuk, yönetimleri eleştirdi.

”Noterden taahhütname verdiler, yine de sözlerinde durmadılar. Hiç kimsenin siyasi görüşünden, sendikasından dolayı, bu milleti ayrıştırmaya, mobbing uygulamaya, işten çıkarmaya hakkı yok. Anayasamız, kanunlarımız, Bakanlığımın bu konudaki denetim ve yaptırım mekanizmaları her zaman sizin yanınızda.”

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir